Eksperlik, Bilirkişilik ve Hakemlik

Ayrıntı Teknolojileri’nin yapılan teknik çalışmalara yönelik olarak sunduğu hizmetler:

Eksperlik

Saha/Uygulama yerinde ya da dosya üzerinde gerekli incelemeleri yaparak kıymet takdiri, fiyat tespiti ve benzerleri ile ilgili rapor düzenlenerek sunulmaktadır.

Bilirkişilik

Bilimsel, teknik ya da ekonomik olarak durumun belirlenmesi amacıyla dosya üzerinde ya da uygulama alanlarında gerektiğinde ölçüm yaptırılarak verilen hizmettir. Gerekli incelemeler sonucunda; fiyat takdiri, kıymet, nitelik, kusur ve durum tespiti yapılması, standartlara uygunluğuna dair rapor düzenlenmesi ve gerekli durumlarda kapsayıcı veya bunların dışındaki işlerin belirlenmesi veya saptanmasıdır.

Şirketimiz mahkemeler tarafından görevlendirildiğinde de bilirkişilik hizmetleri vermektedir.

Hakemlik

Yapılan teknik işin; Saha incelemesi, Eksperlik ve Bilirkişilik Bilgisi ile sözleşmesine uygun olarak yapılıp yapılmadığı, eksikliklerin ve sorunların tespiti ve bu sorunların nereden kaynaklandığına dair bilgi ve görüşler taraflara tek tek bildirilmektedir. Hakem olarak da tarafların bir arada bulunduğu ortamda adil bir uzlaşma yolu seçilmektedir.  

Anlaşmazlıkların Giderilmesi

Taraflar arasındaki uzlaşmazlık ve anlaşmazlık konularının teknik, ekonomik ve işletme açısından irdelenerek; sorunu ortadan kaldıracak yol ve yöntemlerin belirlenmesi, eksikliklerin tamamlanma yöntemi ve giderilme sürecini de belirleyerek çözüme kavuşturma hizmetidir.

Ayrıntı Teknolojileri’nin deneyimli kadrosunun, sizlere gerçek ve en doğru hizmeti vereceğinden emin olabilirsiniz.

Ulusal Varlık Küresel Performans

Türkiye geneli ofisleri ile Ayrıntı Teknolojileri, ülke genelinde müşterilerine tam destek sunuyor.